ربات یاسکاوا

ناگفته‌هایی درباره ربات یاسکاوا که هر کسی نمی‌داند!

ربات‌ها با سرعتی باور نکردنی خود را به صنایع رساندند. کمپانی‌های مختلفی در حال تولید انواع ربات صنعتی هستند اما کدام‌یک در رفع نیاز صنایع موثرتر بوده؟ برای پاسخ به این سوال باید سری به ژاپن زده و کمپانی ساخت ربات یاسکاوا را بررسی کنیم.

با توجه به نیاز روزافزون صنایع، شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلفی در ساخت انواع ربات صنعتی فعالیت دارند اما کمپانی یاسکاوا در این میان موفق‌تر است. دلیل آن تنوع بالای محصولات متناسب با تکنولوژی روز دنیا است. به‌طوری که در سراسر دنیا هیچ شرکتی نیست که این کمپانی بزرگ را نشناسد.

امروز قرار است این کمپانی و ربات‌های صنعتی آن را زیر ذره‌بین برده و انواع آن‌ها را بررسی کنیم. اگر از فعالان حوزه صنعتی هستید مطالب امروز را دنبال کنید چون راهنمای کاملی برای خرید ماشین‌آلات صنعتی است.

معرفی ربات یاسکاوا

یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ربات‌های صنعتی که بیش از 540.000ربات نصب شده در جهان دارد، شرکت یاسکاوا است. ربات‌های صنعتی ساخته شده توسط این شرکت را با نام ربات یاسکاوا می‌شناسند. انواع ربات یاسکاوا که براساس کاربرد ساخته می‌شوند شامل ربات جوشکاری، ربات پالت‌چین (پلتایزینگ)، ربات رنگ‌پاش، ربات همکار، ربات جابه‌جایی و… هستند.

کمپانی یاسکاوا در سال1915 با نام Yaskawa Electric Corporation در ژاپن فعالیت خود را شروع کرد. اولین ربات این شرکت در سال1977 وارد بازار شد. در حال ‌حاضر کارخانه‌های اصلی یاسکاوا در اروپا، کانادا، آمریکا، مکزیک و برزیل هستند.

دلیل محبوبیت این ربات‌ها سرعت و دقت بالای آن‌هاست. این ربات‌ها با داشتن 7محور در ربات‌های تک بازو و 15محور در ربات‌های دو بازو، قدرت مانور بسیار بالایی دارند. ربات‌های یاسکاوا از کنترلر، سیستم‌های بینایی، قطعات مختلف با کیفیت بالا و به‌روزترین تکنولوژی در جهان بهره‌مند هستند.

ربات yaskawa
انواع ربات یاسکاوا برای کاربردهای گوناگون ساخته می‌شوند.

ربات‌های یاسکاوا را می‌توان از شناخته‌شده‌ترین ربات‌های صنعتی در نظر گرفت. یاسکاوا به دلیل تولید برترین سیستم‌های رباتیک صنعتی، نرم‌افزارها و لوازم جانبی آن معروف است. این ربات‌ها توانایی جابه‌جایی بار از 0.5کیلوگرم تا 900کیلوگرم را دارند.

میزان دسترسی آن‌ها در حالت عمودی از 495تا 6209میلی‌متر و در حالت افقی از 350تا 4683میلی‌متر در سری‌ها و مدل‌های مختلف متغیر است. همچنین این ربات‌ها بسته به شرایط بر روی دیوار، سقف و یا زمین نصب می‌شوند. از قابلیت‌های دیگر ربات yaskawa امکان پردازش تصاویر است. برای مثال اگر هنگام بسته‌بندی، محصول کیفیت مناسبی نداشت آن را از خط خارج می‌کند.

مزیت‌های استفاده از ربات‌های یاسکاوا

تقریبا همه کارهای مرتبط با تولید از مونتاژ تا جابه‌جایی خودکار مواد و فرایند جوشکاری توسط ربات یاسکاوا به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می‌شود. برخی از مزایای استفاده از ربات یاسکاوا شامل:

1. فرایند تولید به صورت اتوماتیک انجام می‌شود

اینکه فرایند تولید به صورت اتوماتیک انجام شود، مزایای زیادی دارد و باعث افزایش توانایی تولید شما می‌شود. ربات یاسکاوا با سرعت بسیار بالایی عمل می‌کند. این در حالی است که دقت کار هم بسیار بالا است. هنگامی که سرعت کار بالا باشد کارها در مدت زمان کمتری انجام می‌شوند که همین موضوع باعث بالا رفتن نرخ بهره‌وری می‌شود.

2. افزایش بهره‌وری

سرعت ربات یاسکاوا نسبت به سرعت نیروی انسانی بسیار بیشتر است همچنین ربات‌های صنعتی وقفه و استراحت در بین کار ندارند. همه مراحل تولید توسط ربات‌های صنعتی بدون استراحت و بدون وقفه انجام می‌شود.

همچنین ربات‌ها هیچ حواس‌پرتی ندارند در نتیجه فرایند تولید بدون تأخیر انجام می‌شود. علاوه‌بر سرعت بالایی که ربات‌ها دارند ساعت‌های بیشتری هم کار می‌کنند. ربات‌های صنعتی می‌توانند به صورت 24ساعته بدون نیاز به استراحت کار کنند. اگر خط مونتاژ خود را اتوماتیک کنید نرخ بهره‌وری تا 3برابر افزایش می‌یابد.

انواع ربات یاسکاوا
کارایی مختلف ربات‌های یاسکاوا باعث محبوبیت آن‌ها در صنایع مختلف شده است.

3. جلوگیری از بروز خطا

سرعت بالای ربات‌های صنعتی مدت زمان چرخه تولید را کاهش می‌دهد. این ربات‌ها طوری برنامه‌ریزی شدند که با هر سرعتی که کار کنند خطایی در خط تولید رُخ نمی‌دهد.

4. کاهش تولید ضایعات

دقت بالا و سطح بالای تکرارپذیری در استفاده از ربات‌های مفصلی باعث شده که جلوی دورریز مواد گرفته شود. حذف ضایعات در زمان و هزینه تولیدکننده صرفه‌جویی می‌کند. همچنین به دلیل تنوع عملکرد ربات‌های یاسکاوا، بخش‌های کمتری در فرایند تولید درگیر هستند که این موضوع باعث افزایش کارایی و بهره‌وری فرایند تولید می‌شود.

5. انعطاف‌پذیری

یک ربات یاسکاوا می‌تواند قابلیت‌های چندگانه داشته باشد. برای مثال نوعی از این ربات‌ها برای عملیات گذاشت و برداشت برنامه‌ریزی می‌شود اما اگر تغییراتی در تولید رُخ دهد می‌توان از آن برای عملیات جابه‌جایی و یا جوشکاری استفاده کرد.

استفاده از این ربات‌ها بسیار هوشمندانه است چون همیشه قابل برنامه‌ریزی برای سازگاری با تغییرات هستند. اگر دقت کرده باشید نیروی انسانی هم می‌تواند برای انجام کارهای جدید بازآموزی شود اما این فرایند زمان‌بَر است. اما ربات‌های یاسکاوا با یک برنامه‌ریزی ساده در بازه زمانی کوتاهی با تغییرات هماهنگ می‌شوند و نیازی به یادگیری ندارند.

بعد از برنامه‌ریزی مانند یک متخصص فعالیت جدید خود را بدون آزمون و خطا شروع می‌کنند. همچنین این ربات‌ها می‌توانند با یک سیستم بینایی رباتیک ادغام شوند و انعطاف‌پذیری بیشتری برای سیستم اتوماسیون شما فراهم کنند.

6. قابل اعتماد بودن

ربات‌های یاسکاوا برای انجام کارهای طولانی مدت ساخته شدند. شما می‌توانید به‌راحتی به آن‌ها اعتماد کنید و خط تولید خود را به آن‌ها بسپارید. وقتی رقابت میان صاحبان کسب‌وکارها تنگاتنگ است فرصتی برای آزمون و خطا ندارید چون کوچک‌ترین آسیب قطعات، خسارت‌های زیادی برای تولیدکنندگان به وجود می‌آورد. ربات‌های یاسکاوا مجهز به نرم‌افزارهایی هستند که به آن‌ها کمک می‌کند تا همیشه در بهترین شرایط باشند.

ربات یاسکاوا
یک ربات یاسکاوا بسیار انعطاف‌پذیر است.

انواع مختلف ربات یاسکاوا و کاربردهای آن‌ها

در ادامه انواع ربات‌های یاسکاوا و کاربردهای هر یک را بررسی می‌کنیم.

1. ربات جابه‌جایی یاسکاوا

یکی از کارهایی که تکراری است و آسیب نیروی انسانی را به‌دنبال دارد، جابه‌جایی مواد در خط تولید است. شاید بتوان گفت که اصلی‌ترین دلیل تولید ربات‌های صنعتی انجام همین فعالیت‌های تکراری است. اما نمی‌توان گفت که تنها فایده ربات‌های جابه‌جایی یاسکاوا همین است.

ربات‌هایی که با نام ربات جابه‌جایی شناخته می‌شوند می‌توانند به صورت 24ساعته کار کنند بدون اینکه خسته شوند و یا نیازی به استراحت داشته باشند. قبل از اینکه به خرید ربات جابه‌جایی فکر کنید باید یک‌سری ویژگی‌ها در نظر بگیرید.

ویژگی‌هایی مانند وزن محموله‌ای که ربات قرار است جابه‌جا کند، سرعت مورد نیاز، نوع اندافکتور، فضایی که قرار است ربات در آن نصب شود و مشکلات احتمالی را در نظر داشته باشید. با توجه به این ویژگی‌ها ربات جابه‌جایی مورد نظر خود را از کمپانی یاسکاوا انتخاب کنید. چون شرکت یاسکاوا 4سری ربات جابه‌جایی تولید می‌کند. این 4سری شامل؛

سریGP که 6محوره هستند و از 4تا 600کیلوگرم بار را جابه‌جا می‌کنند و همچنین می‌توان آن‌ها را برای مونتاژ و ماشین‌کاری نیز برنامه‌ریزی کرد. سری موتومینی که کوچک‌ترین سری ربات 6محوره با سرعت بالای یاسکاوا است و به‌طور خاص برای مونتاژ قطعات کوچک و جابه‌جایی طراحی شده و ظرفیت حمل بار آن 0.5کیلوگرم است.

سری STA که بسیار لاغر و چابک است و مجموعا 15محور دارد و سری SIA که ظرفیت حمل 5تا 20کیلوگرم را دارد.

2. ربات بسته‌بندی یاسکاوا

یکی از کاربردهای ربات یاسکاوا بسته‌بندی است. وظیفه این مدل ربات مرتب کردن یا ذخیره کردن محصولات در محل مشخصی مثل جابه‌جایی میان کارتن، جعبه و کیسه است. اضافه کردن سیستم بینایی و هوش مصنوعی به ربات بسته‌بندی می‌تواند کمک کند که این ربات وظایف مشکل‌تری مانند بازرسی را نیز به خوبی انجام دهد.

ربات yaskawa
ربات yaskawa می‌تواند تولید شما را تا 3برابر افزایش دهد.

ربات‌های بسته‌بندی در سری‌های SG، Mpp و MPK ساخته و ارائه می‌شوند. همچنین این ربات‌ها سرعت و دقت تکرار فوق‌العاده‌ای دارند.

3. ربات پالت‌چین (پلتایزینگ)

این دسته از ربات‌ها وظایفی مانند گذاشتن محصولات، جعبه، کیسه و یا کارتن‌ها از روی تسمه نقاله روی پالت‌ها و همچنین خالی کردن پالت‌ها را برعهده دارند. اگر این کار توسط نیروی انسانی انجام شود می‌تواند آسیب‌های جدی ستون فقرات را به‌دنبال داشته باشد.

ربات‌های 6محوره یاسکاوا برای پلتایزینگ و کاربردهای دیگری استفاده می‌شوند. اما این کمپانی یک‌سری ربات خاص برای عملیات پلتایزینگ تولید می‌کند که با نام PL شناخته می‌شوند و 4محوره هستند. سری PL از ربات yaskawa با ظرفیت تحمل وزن از 2تا 800کیلوگرم و محدوده دسترسی تا 3150میلی‌متر ارائه می‌شوند.

4. ربات جوشکاری یاسکاوا

اولین و مهم‌ترین کاربردهای ربات‌های صنعتی در سراسر جهان، جوشکاری بوده است. کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد چون انجام جوشکاری توسط نیروی انسانی علاوه‌بر آسیب به چشم، می‌تواند گازهایی طی فرایند جوشکاری در فضای بسته تولید شود که به سیستم تنفسی فرد آسیب می‌رساند.

نکته دیگری که بر اهمیت فرایند جوشکاری توسط ربات تأکید می‌کند این است که فرایند جوشکاری یک فرایند تکراری است که انجام آن توسط ربات نتیجه بهتری دارد. چون ربات‌ها جوشکاری را دقیق‌تر و تمیزتر انجام می‌دهند.

ربات یاسکاوا فرایند جوشکاری را با روش‌های جوش قوس الکترونیک، جوش نقطه‌ای، جوشکاری مقاومتی، TIG، MIG، پلاسما و لیزری انجام می‌دهد. ربات یاسکاوا که به‌طور خاص برای فرایند جوشکاری طراحی شده با عنوان سریAR شناخته می‌شود.

5. ربات پرسینگ یاسکاوا

کار با دستگاه پرس بسیار خطرناک است این را همه کسانی که در حوزه صنعت فعال هستند، می‌دانند. فرایند پرس توسط نیروی انسانی سالیانه باعث موارد زیادی از قطع عضو می‌شود. فقط در ایالات متحده آمریکا سالیانه 368مورد آسیب‌دیدگی به‌وسیله دستگاه پرس‌کاری گزارش می‌شود.

انواع ربات یاسکاوا
انواع مختلف ربات‌های یاسکاوا در فرایندهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به همین دلیل استفاده از ربات‌های پرسینگ بسیار منطقی و هوشمندانه است. وظیفه ربات پرسینگ این است که قطعات و ورقه‌های فلزی را با زاویه مناسب برای اعمال فشار داخل دستگاه قرار دهد. وظیفه دیگری که این دستگاه برعهده دارد جابه‌جایی قطعات تا کنار دستگاه پرس و جابه‌جایی نتیجه کار از دستگاه و انبار کردن آن‌ها است.

ربات‌های یاسکاوا که برای کار با دستگاه پرس و CNC استفاده می‌شوند شامل سریGP، PH، EP و MP هستند.

6. ربات بُرشکاری یاسکاوا

با دستگاه‌های پرسینگ یا CNC نمی‌توان بُرش‌های ظریف، هندسی و سه‌بُعدی ایجاد کرد. برای اینکه چنین برش‌هایی ایجاد کنید باید از ربات برشکاری استفاده کنید. این ربات‌ها بُرش را در انواع مختلفی مانند بُرش پلاسما، بُرش واترجت، بُرش لیزری و… انجام می‌دهند. ربات‌هایی که به‌طور تخصصی برای بُرشکاری صنعتی استفاده می‌شوند، سریGA یاسکاوا هستند.

7. ربات ماشین‌کاری یاسکاوا

بهترین جایگزین برای فرز دستی، CNC و ماشین‌های تراشکاری، ربات ماشین‌کاری از کمپانی یاسکاوا است. ماشین‌های صنعتی توانایی کار بر روی قطعات بسیار بزرگ و نامنظم را ندارند چون به اندازه کافی منعطف نیستند و دسترسی کافی را ندارند.

در مقابل ماشین‌های صنعتی ربات‌ها هستند که می‌توانند همه این کارها را انجام دهند. ربات ماشین‌کاری می‌تواند یک قطعه از مواد خام را در شکل و اندازه دلخواه بُرش دهد. در انجام این فرایند وظیفه ربات ماشین‌کاری حفاری، فرز، بُرش و تراشکاری است.

ربات ماشین‌کاری بازوهایی دارد که مخصوص این فرایندها طراحی شده است. بازوی ربات‌های ماشین‌کاری قدیمی به اندازه کافی سفت و محکم نبودند که برای انجام کار با مواد سخت مانند فلزات مناسب باشند. این ضعف در سری‌های جدید ربات ماشین‌کاری برطرف شده و دارای بازوهایی سفت و محکم هستند. این ربات‌ها تطبیق‌پذیری بالایی دارند و برای استفاده در محیط‌های کاری بزرگ‌تر مناسب هستند.

ربات یاسکاوا
تنوع بالای ربات یاسکاوا شما را از خرید هر نوع دستگاهی بی‌نیاز می‌کند.

8. ربات مونتاژ یاسکاوا

برای مونتاژ قطعات در خط تولیدهای مختلف از ربات‌های یاسکاوا استفاده می‌شود. از ربات‌های مونتاژ با ظرفیت تحمل وزن بالاتر در خط تولید خودروها و ربات‌های مونتاژ با ظرفیت تحمل وزن پایین در مونتاژ بوردهای الکترونیکی مانند موبایل و کامپیوتر استفاده می‌شوند.

فرایند مونتاژ یک عمل تکراری است و به سرعت و دقت بالایی نیاز دارد. استفاده از ربات‌های مونتاژ در این فرایند باعث بالابردن بهره‌وری و کاهش خطا در خط تولید می‌شود. این ربات‌ها برای اتصال اجزای تشکیل‌دهنده یک محصول به یکدیگر برنامه‌ریزی شدند و در مقایسه با نیروی انسانی بسیار سریع‌تر هستند.

سری 6محوره GP یاسکاوا برای فرایند مونتاژ استفاده می‌شود. علاوه‌بر آن ربات 7محوره SIA در فضاهای باریک قابل استفاده هستند. از ویژگی‌های ربات مونتاژ می‌توان به درجه آزادی، سرعت، دسترسی، تکرارپذیری و دقت آن‌ها اشاره کرد.

9. ربات رنگ‌پاش یاسکاوا

رنگ‌پاشی از جمله کارهایی است که اگر توسط نیروی انسانی انجام شود می‌تواند به‌شدت به ریه آسیب برساند. همچنین نمی‌توانید انتظار داشته باشید که کار یک‌دست و تمیزی تحویل بگیرید. به همین دلیل استفاده از ربات‌های صنعتی در فرایند رنگ‌پاشی انتخاب هوشمندانه‌ای است.

همچنین ممکن است فرایند رنگ‌آمیزی در یک محیط سخت و خطرناکی باشد که ربات رنگ‌پاش بهترین انتخاب است. از این ربات‌ها در مواردی که به‌دلیل دمای بالا، وجود مواد سمی درون ترکیب رنگ و… استفاده از نیروی انسانی غیرممکن است، استفاده می‌شود. بیشترین استفاده از ربات رنگ‌پاش در صنایع خودروسازی است.

محبوب‌ترین ربات‌های یاسکاوا

در ادامه برخی از مدل‌های محبوب ربات یاسکاوا را بررسی می‌کنیم.

1. سری GP

در میان مدل‌های ربات yaskawa شاید نام GP12 یا GP25 به گوشتان رسیده باشد. این دو مدل ربات همه‌کاره از سری GP Yaskawa از برترین مدل‌ها هستند. ربات‌های سریGP با ظرفیت حمل بار از 4تا 600کیلوگرم برای جابه‌جایی و حمل مواد سبک تا سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ربات yaskawa
ربات‌های مونتاژ از اندازه کوچک تا اندازه‌های بزرگ موجود هستند.

این سری از ربات yaskawa علاوه‌بر جابه‌جایی و حمل مواد برای جوشکاری  قوس الکتریکی، جوش نقطه‌ای، توزیع و حذف مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

2. سری AR

شرکت سازنده ربات یاسکاوا به‌خاطر ربات‌های جوشکاری قوس الکتریکی بسیار معروف هستند. یکی از برترین سری‌هایی که در جوشکاری قوس الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، سریAR است. این ربات یاسکاوا 6محوره است و جوشکاری قوس الکتریکی را با سرعت، دقت و کیفیت بالا انجام می‌دهد.

استفاده از ربات یاسکاوا سری AR1440 در خط تولید، زمان چرخه را به صورت قابل توجهی کاهش می‌دهد. طراحی این سری از ربات‌ها جوشکاری در فضای کوچک و باریک را آسان می‌کند. این سری ربات را می‌توان از پیشرفته‌ترین‌ها در کلاس خود در نظر گرفت.

3. سری SP

ربات‌هایی که در سریSP تولید می‌شوند برای جوشکاری نقطه‌ای و جابه‌جایی مواد طراحی شدند. ظرفیت حمل بار این ربات‌ها از 80تا 280کیلوگرم است و به همین دلیل برای بلند کردن بارهای متوسط و سنگین استفاده می‌شوند.

مدل SP165 از محبوب‌ترین‌ها در این سری محسوب می‌شود که سرعت و دقت بسیار بالایی دارد. استفاده از این ربات باعث می‌شود که زمان چرخه تولید کاهش یابد در حالی که کیفیت کار همچنان بالا است. می‌توان گفت که ربات‌های سریSP یاسکاوا بسیار موفق و پُرطرفدار هستند.

4. سری MH

بزرگ‌ترین خط تولید ربات‌های یاسکاوا مربوط به MH50 و MH6 از سری MH است. این ربات‌ها وظایف فشرده تا سنگین را انجام می‌دهند که همین وظایف طیف وسیعی از نیازهای صنایع را برطرف می‌کند. اکثر ربات‌های سریMH از کنترلر DX100 یا DX200 استفاده می‌کنند.

ظرفیت حمل بار این سری از ربات‌های یاسکاوا از 3تا 600کیلوگرم است. این ربات‌ها می‌توانند کارهایی مانند مونتاژ، ماشین‌کاری و بسته‌بندی را انجام دهند.

انواع ربات یاسکاوا
مدل‌های مختلف ربات یاسکاوا باعث کاهش زمان چرخه تولید می‌شوند.

5. سری EA

یکی دیگر از خطوط قدیمی ربات جوشکاری قوس الکتریکی، سریEA از کمپانی یاسکاوا است. این‌روزها این سری از ربات یاسکاوا در بازار ربات‌های دست دوم پیدا می‌شود اما هنوز هم محبوب هستند. سریEA از ربات یاسکاوا با مدل‌های EA1400N و EA1900N معروف شدند.

این سری از ربات‌ها با سرعت بالای عملیات، زمان چرخه تولید را کاهش می‌دهند. ربات‌های این سری از کنترلر NX100 استفاده می‌کنند. می‌توان این سری ربات‌ها را با سلول جوش Motoman ArcWorld ادغام کرد که باعث افزایش بهره‌وری خط تولید می‌شود.

6. سری HP

ربات‌های محبوب HP20 و HP165 از سری HP ربات یاسکاوا هستند. این ربات‌ها با دقت بالایی عملیات جابه‌جایی، توزیع و بُرش را به صورت خودکار انجام می‌دهند. این مدل‌ها را می‌توان روی دیوار، سقف و کف در امتداد خط تولید نصب کرد. سریHP از ربات یاسکاوا سریع، انعطاف‌پذیر و بسیار دقیق هستند.

قیمت ربات یاسکاوا

قیمت ربات‌های یاسکاوا بسیار متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. عواملی مانند تعداد محورهای ربات، درجه آزادی آن، فضا، نوع کاربری ربات، دسترسی، وزن، ظرفیت حمل بار، سرعت، شتاب، دقت و تکرارپذیری ربات در تعیین قیمت آن‌ها نقش دارند.

این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که قیمت سیستم ربات‌های صنعتی یاسکاوا در کشورما براساس نرخ ارز محاسبه می‌شود و تغییر نرخ ارز، هزینه‌های گمرک و سود فروشنده نیز می‌توانند قیمت تمام‌شده را تغییر دهند. درست است که کمپانی یاسکاوا در ایران نمایندگی ندارد ولی برخی از فروشندگان ربات‌های یاسکاوا به صورت مستقیم با کمپانی در ارتباط هستند و سود کمتری برای خود در نظر می‌گیرند.

ربات یاسکاوا
شما می‌توانید برنامه‌ریزی یکی از ربات‌های یاسکاوا را برای استفاده‌های دیگری تغییر دهید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که استفاده از ربات‌ یاسکاوا در صنایع نه‌تنها باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود، بلکه سرعت تولید را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد. این موضوع سبب افزایش سودآوری در صنایع مختلف می‌شود. پس می‌توان گفت که هزینه کردن برای راه‌اندازی خطوط رباتیک از نظر اقتصادی کاملا به‌صرفه است.

جمع‌بندی

انواع مختلف ربات یاسکاوا که توسط کمپانی یاسکاوا تولید می‌شوند در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ربات‌ها کاربردهای گوناگونی دارند و با داشتن تعداد محور، درجه آزادی، سرعت، دقت و… برای انواع خطوط تولید در صنعت استفاده می‌شوند.

خط تولیدی که به سیستم اتوماسیون صنعتی مجهز باشد نرخ بهره‌وری را افزایش می‌دهد و میزان تولید را به‌طور قابل توجهی بالا می‌برد. همچنین با کاهش ضایعات تولیدی سبب صرفه‌جویی در میزان سرمایه تولیدکننده می‌شود.

همان‌طور که متوجه شدید تهیه سیستم رباتیک از کمپانی یاسکاوا در کشور ما با چالش‌هایی مواجه است اما شرکت تی اس ویژن این چالش‌ها را تا حد زیادی کاهش داده. این شرکت به‌طور مستقیم با کمپانی یاسکاوا در ارتباط بوده و می‌تواند به‌روزترین دستگاه‌هایی که صنعت شما به آن نیاز دارد را تهیه کند.

اگر کسب‌وکار شما به ربات یاسکاوا نیاز دارد، می‌توانید با شماره‌های درج شده تماس گرفته و با مشخص کردن حوزه کاری خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

شماره تماس

982536148+