دوربین های پردازش تصویر چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا تا به حال واژه پردازش به گوشتان خورده است؟ از زمانی که کامپیوتر وارد جهان شد واژه پردازش هم در بین مردم رایج‌تر شد. بیشتر فعالیت کامپیوتر با پردازش کردن در ارتباط است و مفهوم پردازش نزدیک به واژه مثل بررسی، جستجو و پیدا کردن است. در واقع شبیه مغز انسان که با استفاده از فکر کردن و بررسی کردن به نتیجه‌ای می‌رسد و نتیجه را در جهان واقعی اجرا می‌کند، کامپیوترها هم داده‌هایی را به‌عنوان ورودی دریافت می‌کنند و پس از پردازش نتیجه را دنیای بیرون به عنوان خروجی نمایش می‌دهند. دوربین های پردازش تصویریک تصویر ورودی دریافت می‌کنند و پس از پردازش یک تصویر خروجی تازه‌تر تحویل می‌دهند. برای آشنایی بیشتر با دوربین‌های صنعتی پردازش تصویر تا پایان مطلب همراه ما باشید.

دوربین پردازش تصویر
دوربین پردازش تصویر صنعتی

دوربین پردازش تصویر چیست؟

دوربین‌ پردازش تصویر یک نوع از دوربین است که تصاویر را به عنوان ورودی دریافت می‌کند و سپس آن‌ها را به صورت دیجیتال پردازش می‌کند. ابزار کار این دوربین‌ها الگوریتم‌های پردازش تصویر است و استفاده از این الگوریتم‌ها باعث می‌شود که دوربین اطلاعات بیشتری را از آن تصویر استخراج کند و خروجی‌ها مناسبی را به کاربر ارائه بدهد.

دوربین های پردازش تصویرچه کاربردی دارد؟

دوربین صنعتی پردازش تصویر کاربردهای گسترده‌ای دارد. همه صنایع و مراکز دولتی برای ارائه خدمات، احراز هویت و شناسایی افراد به این دوربین‌ها نیاز پیدا می‌کنند. در ادارات پلیس همیشه دوربین‌ صنعتی پردازش تصویر وجود دارد چون بدون وجود این دوربین‌ها سنگ روی سنگ بند نیست. از دوربین پردازش تصویر صنعتی برای عملکردهای مثل تشخیص چهره، تشخیص حرکت، شمارش اشیا و… استفاده می‌کنند. از این دستگاه در خیلی از صنایع و کاربردهای مختلف استفاده می‌شود و در واقع دوربین های پردازش تصویربرای دارنده‌های مشاغل دولتی مثل چشم سوم عمل می‌کنند. انواع کاربردهای دوربین صنعتی پردازش تصویر عبارت است از:

  • ساماندهی ترافیک و ساماندهی خودرو در صنعت خودرو سازی
  • شناسایی چهره و هوشمندسازی سامانه‌های بانک در صنعت بانکداری
  • تشخیص بیماری‌ها و عمل جراحی در صنعت پزشکی
  • تشخیص هویت افراد در مراکز نظامی

تولیدکنندگان به دلیل تقاضای بالای افراد برای خرید دوربین صنعتی پردازش تصویر سعی می‌کنند این محصولات را با تعداد بالا تولید و به مشتریان عرضه کنند. دوربین‌های صنعتی پردازش تصویر در تنوع بالایی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. برای خرید بهترین دوربین صنعتی پردازش تصویر باید ویژگی‌های آن را بشناسید.

هنگام خرید دوربین پردازش تصویر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

دوربین‌های صنعتی پردازش تصویر در انواع متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌شود. برای خرید این دوربین‌ها باید به موارد زیر توجه کنید:

1. نوع دوربین

دوربین‌های صنعتی پردازش تصویر نحوه کارکرد متفاوتی دارند و مدلشان متنوع است. کاربران بر حسب کارایی مورد انتظارشان یک مدل را انتخاب می‌کنند. مدل‌های CCD، CMOS، مدل‌های حرارتی و دوربین‌های عملکرد با سرعت بالا دارای انواع مختلفی از این دوربین‌ها هستند که کاربران مطابق با کارایی مورد انتظارشان یک مدل از این دوربین را انتخاب می‌کنند.

دوربین صنعتی پردازش تصویر
دوربین صنعتی پردازش تصویر

2. برند

زمانی که یک وسیله جایگاه خودش را در بازار پیدا می‌کند، تولیدکنندگان متفاوتی اقدام به تولید آن وسیله صنعتی می‌کنند. این تعدد تولیدکنندگان باعث می‌شود که جنس‌های بی‌کیفیت و تقلبی هم وارد بازار شود، برای جلوگیری از این مشکل به سراغ برندهای معتبر بروید.

3. قابلیت‌ها

دوربین‌های سالم پردازش تصویر دارای قابلیت‌های بسیاری مثل تشخیص الگوها، اندازه‌گیری اشیا، تشخیص و جداسازی عناصر و برچسب گذاری اجسام هستند. دوربین‌های با کیفیت پردازش تصویر برای ارائه تصویر بهتر در حین پردازش از تکنیک‌ها و الگوریتم‌هایی مثل فیلترهای تصویر، تبدیلات هندسی، تقویت کنفرانس، تشخیص لبه‌ها، بخش‌بندی تصاویر و… استفاده می‌کند. دوربین‌های جدیدی که دارای همه این قابلیت‌ها هستند و پردازنده‌های قوی دارند، گزینه مناسبی برای خرید هستند.

4. قیمت

قیمت دوربین های پردازش تصویربر حسب کیفیت و برند متفاوت است. برندهای معتبر و وسایلی که کیفیت بالایی دارند، قیمتشان گرانتر است.

نتیجه‌گیری

برای خرید دوربین های پردازش تصویرخوب تحقیق کنید تا یک جنس مناسب و مطابق با کارایی مورد انتظارتان را خریداری کنید. دوربین صنعتی پردازش تصویر قیمت‌های متفاوتی دارید ولی گول قیمت ارزان بعضی از مدل‌ها را نخورید چون ممکن است جنس تقلبی باشد. برای اینکه بتوانید یک محصول با کیفیت و قیمت مناسب را خریداری نمایید با کارشناسان وبسایت تی اس گروپ مشورت کنید تا شما را راهنمایی کنند. کارشناسان سایت تی اس گروپ سالهاست در زمینه فروش ابزارهای صنعتی به خریداران مشاوره می‌دهند و با تولیدکنندگان معتبر ارتباط مستقیم و بی‌واسطه دارند. اگر شما یک محصول با کیفیت بخرید می‌تواندی سال‌های سال از آن استفاده کنید و محصول بی‌کیفیت تاریخ مصرف دارد.

شماره تماس:

02532938235