ربات بسته بندی سری MPK

کار در صنایع مختلف همواره با سختی‌هایی روبه‌رو است. کارهایی مانند گذاشت و برداشت و بسته‌بندی کالا از توان نیروی انسانی خارج است. پس چاره کار چیست؟ ورود ربات بسته بندی سری MPK تحول بزرگی در صنعت ایجاد کرد.

شما لحظه ورود ماشین‌های صنعتی به کارخانه‌ها را ندیدید اما تأثیر آن را در تمام جامعه حس می‌کنید. شاید جالب باشد که بدانید جایگزین شدن ماشین‌های صنعتی با نیروی انسانی را انقلاب صنعتی نام‌گذاری کردند.

اگر اخبار حوزه صنعت را دنبال کنید متوجه می‌شوید که امروزه هیچ صنعتی نیست که از ماشین‌ها و ربات‌های صنعتی استفاده نکند. منطقی است، استفاده از ربات صنعتی نه تنها آسیب نیروی انسانی را به دنبال ندارد بلکه باعث افزایش سرعت تولید می‌شود.

امروز قرار است سری به بخش بسته‌بندی زده و ربات بسته بندی سری MPK را بررسی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

ربات بسته‌بندی

این روزها کارخانه‌های صنعتی با سرعت زیادی در حال تولید محصول هستند به همین دلیل نیروی انسانی وظایف زیادی به عهده دارد. این وظایف شامل کار سریع بدون توقف، بررسی، مرتب کردن، دقت بالا و مهارت است. همه این وظایف از توان نیروی انسانی خارج است اما ربات صنعتی بسته‌ بندی و جابه‌جایی همه این کارها را بدون خستگی، بدون خطا و با سرعت بسیار بالا انجام می‌دهند.

به ربات بسته‌بندی ربات گذاشت و برداشت نیز می‌گویند و رباتی است که برای اتوماتیک کردن فرایند برداشتن و گذاشتن محصولات در یک سطح و موقعیت از قبل تعیین شده استفاده می‌شود.

این کار باید به طور دائم انجام شود تا محصولات در یک ردیف به سمت پایان خط تولید قرار گیرند. عملیات گذاشت و برداشت معمولا برای برداشتن با سرعت بالا، جابه‌جایی قطعه، جداسازی و مرتب‌سازی انجام می‌شود.

ربات بسته بندی
استفاده از ربات بسته بندی سری MPK باعث کاهش خطای انسانی می‌شود.

عملیات برداشت و بسته‌بندی نیز نوعی عملیات گذاشت و برداشت است که در بسته‌بندی استفاده می‌شود. حرکت گذاشتن در این مورد پیچیده‌تر است چون ربات باید یک ظرف یا بسته را پُر کند. ربات‌های صنعتی بسته‌بندی برای انجام این کار به دوربین سه‌بُعدی نیاز دارند.

بررسی ربات بسته بندی سری MPK

ربات بسته بندی سری MPK از ربات‌های محبوب شرکت یاسکاوا محسوب می‌شود. این ربات‌ها دو مدل دارند که فقط در تحمل وزن مفید با هم متفاوت هستند. ربات بسته بندی سری MPK مدل MPK2F-5 با تحمل وزن مفید 5کیلوگرم و مدل MPK2F با تحمل وزن مفید 2کیلوگرم تولید می‌شوند.

این ربات‌ها 5محوره هستند و قابلیت دسترسی 900میلی‌متر دارند. این سری ربات حدودا 2برداشت در هر ثانیه می‌تواند انجام دهد که باعث می‌شود بهره‌وری بهتری در عملیات گذاشت و برداشت ارائه دهد.

این مدل ربات صنعتی به طور اختصاصی برای استفاده در صنایع غذایی، علوم زیستی، تولیدات دارویی و فضاهایی که رعایت بهداشت در آن‌ها بسیار مهم است طراحی می‌شود.

مزایای استفاده از ربات بسته بندی سری MPK

در ادامه به این موضوع که چرا باید از ربات بسته بندی سری MPK استفاده کنید می‌پردازیم.

. انجام کار با سرعت بالا و بدون توقف

ربات‌ صنعتی بسته ‌بندی می‌توانند در تمام ساعات شبانه روز بدون خستگی و استراحت کار کنند. همچنین کارها را با سرعت بسیار بالایی انجام می‌دهند که باعث افزایش تولید می‌شود.

. کاهش خطای نیروی انسانی

ربات‌ها برای انجام هر کاری به صورت اختصاصی برنامه‌ریزی می‌شوند. همین موضوع باعث می‌شود که ربات بسته‌ بندی یاسکاوا بدون خطا وظایف خود را انجام دهد. در حالی که انجام همان کار توسط نیروی انسانی می‌تواند خطاهایی به دنبال داشته باشد.

ربات بسته بندی یاسکاوا
ربات‌های بسته‌بندی کارها را با سرعت بالایی انجام می‌دهند.

. رعایت و حفظ بهداشت

در مواردی بسته‌بندی محصولات نیاز به رعایت شرایط بهداشتی ویژه‌ای دارد. چون ربات‌ها از محیط سالن خارج نمی‌شوند و در همان شرایط بهداشتی و ایزوله قرار دارند، بهترین انتخاب هستند.

. بسته‌بندی هوشمند

آپشن‌هایی که ربات‌ها دارند باعث می‌شود که کارها را هوشمندانه‌تر انجام دهند. ربات بسته ‌بندی یاسکاوا محصولات را براساس رنگ تشخیص می‌دهند و حتی می‌توانند محصولات ناسالم را از چرخه تولید خارج کنند.

. سلامت نیروی انسانی

داشتن یک خط تولید موفق به وجود نیروی انسانی سالم وابسته است. انجام کارهای تکراری در دراز مدت می‌تواند باعث آسیب به نیروی انسانی شود. پس جایگزین کردن ماشین‌های صنعتی خط تولید شما را نجات می‌دهد و بازدهی آن را تا چندین برابر افزایش می‌دهد.

بررسی ویژگی‌های ربات بسته بندی سری MPK هنگام خرید

در ادامه نکاتی که هنگام خرید ربات بسته بندی سری MPK باید به آن توجه کنید را بررسی می‌کنیم.

. توان عملیاتی بالا

انجام عملیات بسته‌بندی به توان عملیاتی بالا و انجام آن در بازه زمانی کوتاه نیاز دارد. بسته‌بندی یکی از کارهایی است که بیشتر صنایع ترجیح می‌دهند فرایند آن را اتوماتیک کنند. به همین دلیل باید مراقب باشید که بهترین محصول را انتخاب کنید. ربات بسته بندی سری MPK از شرکت یاسکاوا برای کار 24ساعته طراحی شده است.

. تطبیق‌پذیری بالا

انجام عملیات گذاشت و برداشت و بسته‌بندی یکسان نیستند به همین دلیل هنگام خرید ربات مورد نظر خود، به این نکته توجه کنید که سیستم بسته‌بندی ربات شما با شرایط و محصولات مختلف و جدید سازگار باشد که بتوانید ربات خود را با هر خط تولیدی تطبیق دهید.

. چرخه کاری با سرعت بالا

برای اینکه زمان تولید محصولات به حداقل برسد بعضی از تولیدکنندگان ربات، یکسری نرم‌افزارهایی فراهم می‌کنند که تا جایی که امکان دارد حرکات ربات را ساده کند.

. استفاده در صنایع غذایی و بهداشتی

ربات‌هایی که برای کار در فضای تولید مواد غذایی استفاده می‌شوند، برای شرایط سخت نمکی، قلیایی و اسیدی که مواد غذایی دارند ساخته شدند. همچنین این ربات‌ها گواهینامه کار با مواد غذایی خام و تازه را دارند.

ربات صنعتی بسته بندی
در صنایع غذایی، تولید دارو و… از ربات بسته بندی سری MPK استفاده می‌شود.

. تشخیص ربات برای برداشت مواد

ربات‌های صنعتی بسته‌بندی که دوربین و سنسور 2یا 3بُعدی دارند می‌توانند اشیای بی‌نظم را با توجه به رنگ، شکل یا اندازه از روی نوار نقاله انتخاب کنند.

. تحمل وزن مفید

تحمل وزن مفید در انتخاب ربات صنعتی به شما کمک می‌کند که رباتی را انتخاب کنید که با وزن محصولات شما سازگاری داشته باشد.

جمع‌بندی

ربات‌های بسته‌بندی محبوبیت خاصی در صنایع مختلف دارند. اگر صنعت شما وابسته به صنایع غذایی یا صنایع تولید دارو است در خرید ربات بسته بندی سری MPK شک نکنید. استفاده از ماشین‌آلات صنعتی در قسمت بسته‌بندی باعث کاهش خطا، کاهش آسیب به نیروی انسانی و همچنین بالا رفتن سرعت تولید می‌شود.

با وجود تحریم‌ها چگونه می‌توان یک خط تولید باکیفیت داشت؟ شرکت تی اس گروپ به طور مستقیم با کمپانی یاسکاوا در ارتباط است و می‌تواند به شما در خرید بهتر کمک کند.

شما می‌توانید با شماره‌های درج شده تماس گرفته و از مشاوره‌های تیم متخصص تی اس گروپ بهره‌مند شوید. تجربه شما در زمینه اتوماتیک کردن خط تولید چیست؟ نظرات و تجربه‌های خود را برای ما کامنت کنید.

شماره تماس

982536148+