ربات پلتایزینگ سری PL

با ورود ربات پلتایزینگ سری PLچه تحولاتی در صنعت ایجاد شد؟

تصور کنید که کارخانه شما نیروهایی دارد که همیشه آماده انجام کارهای تکراری هستند. برای مثال کارهایی مانند چیدن پالت روی هم با تحمل وزن بالا را بدون خستگی انجام می‌دهند. هیجان‌انگیز نیست؟ شاید بپرسید چگونه ممکن است؟ ربات پلتایزینگ سری PLکنار شماست تا در فرایند چیدن پالت‌ها به شما کمک کند.

این همکار صنعتی عملیات تکراری پالت‌چینی را بدون خستگی انجام می‌دهد، پس می‌توانید تصور کنید که بازدهی مجموعه شما تا چه اندازه افزایش می‌یابد. همچنین با پیشرفت ساخت ربات‌های صنعتی، به‌کارگیری آن‌ها در قسمت‌های مختلف بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

اما بهتر است قبل از استفاده از ربات پلتایزینگ یکسری نکات را رعایت کنید. در این مطالب به ویژگی‌هایی که یک ربات پلتایزر باید داشته باشد می‌پردازیم. اگر از علاقمندان حوزه ربات‌های صنعتی هستید، مطالب امروز را از دست ندهید.

ربات پلتایزر یا پلتایزینگ چیست؟

فرایند پالت‌چینی شامل جابه‌جایی و چیدن اجسام روی یک‌دیگر در انتهای خط تولید می‌شود. این کار ممکن است از نظر کسی که تا به حال فرایند آن را از نزدیک ندیده، کار آسانی به نظر برسد.

در گذشته این فرایند به صورت دستی و با استفاده از نیروی انسانی انجام می‌شد. با ورود ربات‌ها به صنعت و اتوماتیک شدن فرایند پلتایزینگ، پیشرفت چشم‌گیری در صنعت به وجود آمد. ربات‌های پلتایزینگ به صورت 24ساعت و بدون استراحت کار می‌کنند.

از ربات پالت چین برای حمل و نقل سریع بسته‌های بزرگ و سنگین استفاده می‌شود. در این فرایند ربات پلتایزینگ با توجه به پیکربندی پالت، یک یا چند واحد را در یک زمان حمل می‌کند. پس می‌توان گفت که سرمایه‌گذاری در فرایند پلتایزینگ بسیار هوشمندانه بوده و باعث بالا رفتن سرعت خط تولید می‌شود.

ربات پلتایزینگ
ربات پلتایزینگ سری PL فرایند پالت‌چینی را بدون خستگی انجام می‌دهد.

ربات‌های پلتایزینگ برای فرایند پالت‌چینی چه مشخصاتی باید داشته باشند؟

فرایند پالت‌چینی جزء مهمی از فرایند بسته‌بندی محسوب می‌شود. این کار هم به صورت دستی و هم اتوماتیک انجام می‌شود اما در نظر داشته باشید که سیستم سنتی پالت‌گذاری فضای زیادی اشغال می‌کند و ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. همچنین به دلیل انعطاف‌پذیری پایین، نمی‌توانند عملیات متنوع پالت‌گذاری را انجام دهند.

تولیدکنندگانی که در این زمینه فعال هستند، انواع مختلفی از ربات‌ها را برای فرایند پلتایزینگ می‌سازند. عملیات پالت‌چینی رباتیک به دلیل انعطاف‌پذیری بالا مناسب‌تر است و استفاده از آن با استقبال بالایی مواجه می‌شود.

وقتی از فرایند رباتیک پلتایزینگ صحبت می‌شود ممکن است تصور کنید که یک ربات عظیم‌الجثه در حال قرار دادن جعبه‌هایی بزرگ و سنگین بر روی پالت‌هایی است. این تصور ممکن است باعث شود که فکر کنید فرایند پلتایزینگ فقط برای اشیا سنگین و بزرگ مناسب است. اما بهتر است بدانید که این فرایند در هر مقیاسی با ربات پلتایزینگ سری PL انجام می‌شود.

مشخصات ربات‌هایی که می‌توانند به‌جای ربات پلتایزینگ سری PLاستفاده شوند؟

تقریبا از هر بازوی رباتیکی می‌توانید برای فرایند پلتایزینگ استفاده کنید اما ربات‌های مخصوص این فرایند معمولا 4محوره هستند. از ویژگی ربات‌ سری PL می‌توان به رنج دسترسی بالا و تنوع بالا از نظر تحمل وزن مفید اشاره کرد.

همچنین ربات‌های بسته‌بندی و 6محوره هم می‌توانند برای فرایند پلتایزینگ مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه این 3مدل ربات را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم.

. ربات‌های6 محوره

کاربردهای این ربات صنعتی از جوشکاری تا پرینت 3بُعدی را شامل می‌شود. برای انجام عملیات متفاوت و همچنین فرایند پلتایزینگ می‌توانید از این ربات استفاده کنید اما باید از اندافکتور مناسب استفاده شود.

ربات پلتایزر
فرایند پالت‌چینی رباتیک از نظر اقتصادی بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

. ربات همکار

ربات‌های همکار از محبوب‌ترین ربات‌ها محسوب می‌شوند و همچنین اندازه آن‌ها کوچک است. سرعت این ربات‌ها کمتر است اما ایمنی آن‌ها برای همکاری و فعالیت در کنار نیروی انسانی بالاتر است. اگر می‌خواهید چیدمان تعداد کمی از محصولات را انجام دهید و قصد ندارید از نیروی انسانی برای این کار استفاده کنید، ربات‌های همکار گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

. ربات‌های مخصوص پلتایزینگ

استفاده از ربات‌های پلتایزینگ بهترین گزینه برای پالت‌گذاری رباتیک محسوب می‌شود. این ربات‌ها معمولا 4محوره هستند. ربات پالت‌ چین معمولا اندازه بزرگی دارد. این ربات‌ها دارای قابلیت حمل بار و دسترسی بالایی هستند.

در ربات‌های پلتایزر از کوپلینگ محور استفاده می‌شود که این طراحی باعث می‌شود اکچویتورهای زانویی در جای خود ثابت قرار گیرند. این فرایند امکان حمل بارهای سنگین را بدون کاهش سرعت به ربات می‌دهد. قابلیت حمل بار این مدل از ربات‌های صنعتی بسیار متنوع است و حتی می‌تواند تا چند صد کیلوگرم باشد.

انواع ربات پلتایزینگ سری PL چه ویژگی‌هایی دارند؟

ربات‌های پلتایزینگ سریPL طیف گسترده‌ای از ربات‌های پالت‌چین را شامل می‌شوند که با تحمل وزن مفید از 80تا 800کیلوگرم تولید می‌شوند. این سری از ربات‌ها عملکرد بسیار خوبی برای پالت‌چینی پاکت، جعبه و… را در پایان مراحل بسته‌بندی ارائه می‌دهند.

از ویژگی‌های این ربات‌ها می‌توان به سرعت بالا، تحمل وزن بالا و نصب ساده اشاره کرد. در ادامه چند مدل از این سری ربات‌ها را بررسی می‌کنیم.

. ربات پلتایزینگ سری PLمدل PL80

این سری از ربات‌های پلتایزینگ قابلیت حمل بار تا 80کیلوگرم را دارند. سرعت بسیار بالا در محورهای این ربات باعث می‌شود که چرخه پالت‌گذاری با سرعت بالایی انجام شود. اندازه این ربات کوچک و جمع‌وجور است و برای پالت‌چینی کارتن‌ها، بسته‌ها و… در سیستم‌های تجارت الکترونیک بسیار ایده‌آل است.

ربات پالت چین
ربات پلتایزینگ سری PL قابلیت تحمل وزن از 80تا 800کیلوگرم را دارند.

در این کسب‌وکارها عملیات پالت‌چینی باید با سرعت بالایی انجام شود و این مدل از ربات‌های پلتایزینگ با سرعت 800چرخه در هر ساعت این نیاز را برطرف می‌کنند. این مدل ربات 5محوره است و برروی زمین نصب می‌شود. همچنین وزن این دستگاه 565کیلوگرم است.

. ربات پلتایزینگ سری PLمدل PL190

این مدل از ربات‌ها 4محوره، دارای تحمل وزن 190کیلوگرم و 1700چرخه در هر ساعت هستند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که این دستگاه عملکرد بسیار خوبی برای پالت‌چینی بسته‌ها، کارتن‌ها و… در انتهای خط تولید ارائه دهد. دسترسی به ارتفاع این مدل ربات 2600میلی‌متر و محدوده دسترسی آن 3159میلی‌متر است.

. ربات پلتایزینگ سری PLمدل PL500

بهترین عملکرد در فرایند پالت‌گذاری و پالت‌برداری برای بسته‌بندی در انتهای خط تولید را این مدل ربات صنعتی ارائه می‌دهد. این ربات 4محوره است و با قدرت تحمل وزن 500کیلوگرم، می‌تواند بلند کردن قطعات بزرگ ماشین، سنگ‌های بزرگ یا پالت‌های بارگیری‌شده را به راحتی انجام دهد.

محدوده دسترسی این ربات 3150میلی‌متر و دقت تکرار آن 0.05میلی‌متر است و بر روی زمین نصب می‌شود. همچنین وزن این دستگاه 2390کیلوگرم است.

. ربات پلتایزینگ سری PLمدل PL800

پرقدرت‌ترین ربات 4محوره از این سری ربات‌های پلتایزینگ، مدل PL800 است. این ربات بهترین عملکرد را در فرایند پالت‌چینی کارتن‌ها، جعبه‌ها و… در انتهای خط تولید ارائه می‌دهد. دسترسی به ارتفاع این مدل ربات 2624میلی‌متر و محدوده دسترسی آن 3159میلی‌متر است که به ربات این امکان را می‌دهد تا هر نوع فرایند پالت‌چینی را انجام دهد.

تحمل وزن مفید این ربات 800کیلوگرم و دقت تکرار آن 0.05میلی‌متر است. این دستگاه بر روی زمین نصب می‌شود و وزن آن 2560کیلوگرم است.

ربات پلتایزینگ سری PL
فرایند پلتایزینگ در هر مقیاسی انجام می‌شود.

قیمت ربات پلتایزینگ سری PLچگونه تعیین می‌شود؟

قیمت ربات‌های صنعتی بسیار متفاوت است و با توجه به کارایی آن تعیین می‌شود. ربات‌های پلتایزینگ سریPL بسیار متنوع هستند پس قطعا شاهد رنج قیمت‌های متفاوتی هستیم. همانطور که می‌دانید در کشورمان به دلیل نوسانات قیمت ارز و نبودن نمایندگی رسمی ربات‌های صنعتی، نمی‌توان قیمت دقیقی برای آن بیان کرد.

پس راه‌حل چیست؟ بهتر است با شرکت‌هایی در ارتباط باشید که به صورت مستقیم با تولیدکنندگان ربات‌های صنعتی در ارتباط هستند. همچنین می‌توانید از این شرکت‌ها برای استعلام قیمت‌های به‌روز دستگاه اقدام کنید.

جمع‌بندی

ربات پلتایزینگ سری PLبسیار متنوع است و قابلیت تحمل وزن از 80تا 800کیلوگرم را دارد. از این ربات‌ها برای فرایند پلتایزینگ و چیدن بسته‌ها بر روی هم استفاده می‌شود. در هر کسب‌وکاری از این ربات‌ها استفاده می‌شود و محدودیتی وجود ندارد. همچنین سرعت بالای این ربات‌ها باعث شده که در هر صنعتی مورد استقبال قرار گیرند.

اگر تا این قسمت همراه ما بودید متوجه شدید که این سری از ربات‌ها چقدر پُرکاربرد و مفید هستند اما از کجا می‌شود آن را تهیه کرد؟

شرکت تی اس گروپ به صورت مستقیم با شرکت یاسکاوا در ارتباط است و با وجود تحریم‌ها، بهترین و به‌روزترین ماشین‌آلات صنعتی را در اختیار صنایع مختلف قرار می‌دهد. همچنین قیمت‌های این شرکت از قیمت‌های موجود در بازار بسیار کمتر است.

اگر برای ارتقا کسب‌وکار و صنعت خود می‌خواهید از ربات پلتایزینگ استفاده کنید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید با شماره‌های درج شده تماس بگیرید.

شماره تماس

982536148+